O mně   |   Masáže   |   Speciální služby   |   Cvičení   |   Ceník   |    Kontakt

     
 
Cvičení podle Mudr. R. Smíška
 

Cvičení jako prevence bolesti zad.

Spirální stabilizace páteře.

 

Systematická péče o páteř a pohybový aparát:

     - léčba a rekondice
     - prevence
     - regenerace
     - kondiční trénink

 

 

Cvičení SM Systém je jedinečné díky tomu, že vychází ze znalosti 3 větví svalových zřetězení.

Jsou-li tato spirálová zřetězení funkční, při každém kroku se aktivují a oddalují jednotlivé obratle páteře od sebe. Zvětšuje se tak prostor pro meziobratlové ploténky, ty se tak mohou regenerovat a pokud už došlo k jejich výhřezu, při pravidelném cvičení, vracet zpět.

V dnešní době je bohužel stále častější, že se vlivem fyzického nebo psychického přetížení, tato spirálová zřetězení svalů přerušují. Meziobratlové prostory se tak stále zmenšují a výsledkem jsou bolesti páteře, dráždění kořenových nervů a v krajním případě výhřez ploténky. Velmi často se problém v bederní části páteře projevuje bolestmi kyčlí nebo kolen.

Cvičení SM Systém umožňuje tělu návrat k přirozenému fungování svalového aparátu i celého pohybového systému. Jeho vliv se projevuje nejen tím, že mizí bolesti páteře, ale i kloubů.

Druhým extrémem je velké zatížení, většinou jednostranným sportem (tenis, hokej, posilovna...) nebo jednotvárnou prací (celodenní stání). Veškeré toto přetížení je potřeba kompenzovat pravidelným cvičením.

U cvičení SM Systému je velkou výhodou, že aktivizuje už zmíněná spirálová zřetězení svalů, ale navíc současně protahuje zkrácené svaly a posiluje svaly oslabené.

SM Systém sestává ze 12 základních cviků, které je možno rozvíjet dál vypilováním specifických detailů se můžeme zaměřit na určitou svalovou skupinu nebo sval nebo konkrétní problém (skolióza, přetížená bederní, krční páteř, ramena, kolena...). Cvičení je jednoduché, snadno zapamatovatelné - jen je potřeba pečlivě dodržovat stále se opakující principy.

Většina lidí se bohužel myslí, že bude stačit cvičení je po dobu, než vymizí jejich bolest a pak se mohou vrátit zpět, ke stejnému (většinou sedavému) způsobu života. Ale naše tělo je uzpůsobeno k lehu a pohybu. Dlouhodobé sezení na něj vždy působí negativně. Cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny (děti, dospělé, těhotné ženy). Pro trvalý efekt se doporučuje zacvičit si každý den, alespoň 10 minut.

 

Cvičení je pravidelně každou středu od 17:45 do 18:45 hod. a od 19:00 do 20:00 hod.

 

 
Ceník:
Jednorázový vstup 120 Kč/hod.
Permanentka 100 Kč/hod.
Cena lana ke cvičení 600 Kč
 
Adresa:
ZŠ Hovorčovice - tělocvična
Revoluční 903
250 64